Mecidiyeköy Mh. Atakan Sk. Özçelik İş Merkezi No:1/A 34387 Şişli | İstanbul

MİCROSOFT LİSANSLAMA

Microsoft’un lisans stratejisi gerçekten çok kompleks bir yapı. Bu yapıda birçok ürün ve birçok lisanslama yöntemi bulunmakta.

Peki nedir bu lisans? Bilgisayar kasasının üzerine yapıştırılmış olan ya da elimizde olan bir sadece bir belge midir? Lisans aslında çok daha fazlasıdır. Satın aldığımız lisans, bu yazılımı hangi amaçlar için kullanabileceğimizi anlatan ve bunu yaparken hangi kurallara uymamız gerektiğini açıklayan bir sözleşme ile gelir.

…güncel çözümleri en kısa sürede sonuca ulaştırmak ve kurum ve işletmelere hizmetlerine sunmaktayız.

Lisanssız olarak kullanan Microsoft ürünleri, yapılamayan güncellemeler ve elde edilemeyen Microsoft teknik desteği ile kurumlar için güvensiz ve zararlı yazılımlara dönüşebilir. Bu konuda uzman olmayan iş ortakları ile yapacağınız hatalı lisanslama çalışmaları da firmanıza ek maliyetler çıkarıp maddi manevi zararlar oluşturabilmektedir.  Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına ve kullanıcılara en uygun çözümleri sunabilmek için bir den Microsoft’ un bir den çok lisanslama modeli bulunmaktadır kurum ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre; lisans programları da aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  1. OEM Lisanslama
  2. Kutu Lisanslama
  3. ESD (Electronic Software Delivery), Elektronik lisanslama
  4. OPEN Lisanslama
1
Minimum Maliyetle Lisanslı Yazılım
2
Yüksek Verimlilikle Çalışma
3
Güvenli Ve Yasal Yazılım

Kurum ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre yapılan görüşmeler sonrasında en uygun çözümleri bulmak  ve güncel çözümleri en kısa sürede sonuca ulaştırmak ve kurum ve işletmelere hizmetlerine sunmaktayız.